Zavjetno hodočašće na Bistricu

Svake godine 04. kolovoza župljani naše župe tradicionalno hodočaste Majci Božjoj Bistričkoj obnašajući tako zavjet svojih predaka i mole za Majčinski zagovor. Tako smo i ove godine hodočašće započeli okupljanjem ispred svetišta te smo predvođeni našim župnikom i časnim sestrama u ulaznoj procesiji obišli oltar i pjesmom pozdravili nebesku Majku. Nakon ulazne procesije uputili smo se na Kalvariju i u pobožnosti Križnog puta molili Gospodina da nam da snage nositi naše križeve. Svečanu svetu misu koja je središnji dio hodočašća predslavio je vlč. Domagoj Matošević, rektor svetišta u koncelebraciji s našim župnikom i prisutnim svećenicima, dok je pjevanje animirao naš Župni zbor, a kod oltara su uz bogoslove posluživali i naši ministranti i čitaći. Poslije mise naši su se vjernici u euharistijskom klanjanju mogli sabrati i uputiti Gospodinu svoje osobne molitve i zahvale. Hodočašće smo zaključili svečanom oproštajnom procesijom od kapele Ave Marija do Marijina oltara na naš jedinstven i prepoznatljiv način moleći Majku Božju da i dalje bdije nad nama i našim obiteljima, našom župom i domovinom.

GALERIJA