Zavjetno hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj

Dragi župljani i ove godine hodočastimo dragoj Majci Božjoj Bistričkoj. Time obdržavamo zavjet kojim su se naši stari utekli njezinom moćnom zagovoru pa Vas pozivamo i potičemo da 04. 08. i mi zahvalimo Bogu po Mariji za sve milosti i darove koje primamo te i dalje molimo da nas Ona zagovara i prati na putu Života. Posebno joj povjeravamo naše obitelji, djecu i mlade, stare i bolesne te umiruće sjećajući se i naših dragih pokojnih. Polazak za pješake je 02. 08. u 22 sata iz Gornje Bistre, a za one koji idu autobusom u 5 i 30 04.08. po uobičajenim stajalištima od Bukovja, Novaka, Poljanice, Gornje Bistre pa prema Donjoj Bistri do kapele sv. Vendelina.

Raspored hodočašća je sljedeći:
7:30 ulazna procesija,
8:30 križni put,
11:00 sveta misa,
14:00 euharistijsko klanjanje,
15:00 Zavjetna oproštajna procesija od kapele Ave Maria.
Prilika za ispovijed je tijekom cijelog prijepodneva.