Zavjetno Hodočašće Bistričkoj Majci

Zavjetno hodočašće naše župe i župe Marije Pomoćnice iz Ivanca Majci Božjoj Bistričkoj i ove smo godine započeli na sada već uhodan način 02. kolovoza navečer. Pješaci predvođeni župnikom i sestrom M. Lucijom uz molitvu Ružarija i Križnoga puta u radosnom ozračju prvi su stigli u Svetište i pomolili se pred likom drage nam Nebeske majke. Sutradan su se prema svetištu uputile i još neke manje grupe pješaka naših župljana koji su se onda 04. kolovoza priključili rano ujutro mnogobrojnim našim župljanima na ulaznoj procesiji kojom smo ponovno radosnim srcima i žarkom molitvom pozdravili našu zagovornicu Majku Božju Bistričku. Uslijedila je pobožnost Križnog puta na Kalvariji u zajedništvu s brojnim vjernicima koji su tog dana pristigli sa svojim župama. Svečano euharistijsko slavlje u crkvi na otvorenom predvodio je prof Ante Vučković, a naše su župljanke u narodnim nošnjama imale čast nositi Marijin kip u ulaznoj procesiji svete mise te s našim ministrantima sudjelovati i u svečanom prinosu darova. Sve pobožnosti i pjevanje na svetoj misi predvodio je naš Mješoviti župni zbor pod vodstvom Adama i Bosiljke Vidović. Nakon euharistijskog klanjanja vjernici našega Bistranskoga kraja od kapele Ave Maria predvođeni svojim župnicima uputili su se u tradicionalnoj oproštajnoj procesiji prema bazilici gdje su naše župljanke na koljenima još jednom izvršile stoljetni zavjet ljubavi i zahvalnosti Nebeskoj Majci za primljene milosti. Na kraju uz pozdrav i blagoslov rektora svetišta vlč. Domagoja Matoševića uz pjesmu oprostili smo se od Nebeske Majke s molitvom da nas i do godine žive i zdrave dočeka u dragoj nam Mariji Bistrici.

GALERIJA