Specijalizacija za župne animatore

Ovog ljeta, nakon pet formacijskih susreta u Bistri i Lužnici, u Baškim Oštarijama na Velebitu održana je Prva opća specijalizacija animatora zagrebačke nadbiskupije. Na „specki“ je sudjelovalo 30ak animatora iz raznih župa diljem zagrebačke nadbiskupije pod vodstvom animatora instruktora. Tijekom tjedan intenzivnih dana održane su razne korisne radionice o komunikaciji, organizaciji, radu s različitim dobnim skupinama, vođenju kateheza, oratorija, zbora, čitača te mnogo drugih radionica. Svaki dan je započinjao jutarnjim časoslovom i novim bansom, a završavao je veselom večeri te sabranom večernjom molitvom koju su pripremali animatori sudionici. Svaki dan je bio poseban na svoj način, a jedan dan je bio “poseban” za animatore instruktore. Taj dan su oni imali odmor i kratki izlet u Gospić, a mi smo dobili zadatak smisliti veselu večer. Iako je bilo malo nesuglasica među sudionicima, vesela je večer bila iznimno zanimljiva za animatore instruktore. Također, još jedan dan koji bi trebalo izdvojiti, jest dan kada su sudionici imali šetnju i popodnevni boravak u prirodi tijekom kojeg se razmatrao odlomak iz evanđelja o Dobrom Pastiru. Tjedan je završio podjelom certifikata i misom koju je predvodio msgr. Mijo Gorski, predsjednik Obora HBK za mlade. Specijalizirani animatori iz naše župe sada su: Michaela Minković, Ivan Pušec, Kristian Djaković

GALERIJA