S Karmela na Golgotu

Na drugu korizmenu nedjelju, 25.2., naš zbor mladih Note Ljubavi sudjelovao je na 6. Križnom putu za mlade „S Karmela na Golgotu“ sestara Karmelićanki BSI u Hrvatskom Leskovcu pod geslom „Da po Tvom primjeru sveto živimo“. Križni put, koji je predvodio o.Stjepan Vidak, karmelićanin, uz naše mlade animirali su i glazbeni sastav Duhovni kutak te VIS Karmel, dok su pisanjem postaja svoj doprinos dali i mladi župe Remete, mladi svetišta sv. Josipa iz Karlovca, molitvena zajednica Srce Isusovo, zajednica 40 dana za život – Zagreb te brojni drugi. Simboličnim ispisivanjem vlastitih grijeha i slabosti prije samog križnog puta te njihovim pribijanjem na križ predali smo Isusu sve ono što nas muči, što nas tišti i guši, ono s čim ne možemo dalje kroz život. Stoga je i svaka postaja, svako razmatranje križnog puta bilo povezano sa svakodnevnim životom i borbama kroz koje prolazimo. Po završetku križnog puta, uslijedilo je i klanjanje pred Presvetim kako bi u tišini i sabranosti zahvalili Gospodinu za Njegovu muku i žrtvu koju čini zbog nas. Hvala našim dragim sestrama Karmelićankama na pozivu, osobito našoj s. Mariji Luciji Eršek te s. Dijani Mlinarić koje su nas dočekale veselog i otvorenog srca.

GALERIJA