Rokovsko proštenje i posvetilo

Proslavu blagdana sv. Roka započeli smo svečanom pjevanom službom časoslova na sam blagdan 16. kolovoza u kapeli u Novakima. Svetu misu nakon večernje molitve predslavio je don David Leskovar, župni vikar sa Knežije u koncelebraciji s don Rudijem Belkom, župnikom u Podsusedu i našim župnikom. Proštenje se nastavilo svečanim misnim slavljima u nedjelju koja su predvodili mladomisnici rodom iz Sesvetskog Kraljevca vlč. Ivan Braovac( jutarnju misu) te vlč. Filip Marić ( poldanicu) u koncelebraciji s vlč. Stjepanom Barićem, župnikom iz Marije Gorice te našim velečasnim Tomislavom. Obojicu mladomisnika pozdravila je i prigodnim riječima zahvalila za dolazak gospođa Vera Grgac.Nakon svetih misa mnogi su se župljani i hodočasnici mogli okrijepiti i zabaviti pod šatorom uz hranu i piće koje su pripremile vrijedne ruke naših volontera Caritasa, razne Udruge (Planinari, Lovci, Umirovljenici) Mjesni Odbor, pastoralno vijeće i drugi župni suradnici. Za dobro raspoloženje pobrinuo se glazbeni sastav Znanci, a sav prihod prikupljen od proštenja upotrijebljen je za sanaciju štete nastalu od udara groma u zvonik i zvona neposredno pred blagdan. Večernju svetu misu i blagoslov s Presvetim iza mise predvodio je don Robert Tonsati, kancelar Kotorske biskupije, a vjernici su s molitvama i pjesmom obišli zavjetni oltar. Dane sv. Roka završili smo tjedan dana kasnije slavljem Posvetila kapele kad je središnje misno slavlje predvodio vlč. Ivan Gretić, župnik iz Brdovca.

GALERIJA