Proštenje sv. Roka

Proslavu svetoga Roka zaštitnika kapele u Novakima započeli smo svečanom svetom misom na njegov blagdan navečer u 19 sati. Svetu misu predslavio je p. Igor Horvat u koncelebraciji s našim župnikom i p. Rudijem Belkom. Nakon svete mise p. Igor blagoslovio je i novo crkveno suđe i novi procesionalni križ koji smo nabavili za korištenje u kapeli. Na dan proštenja sv. Roka u nedjelju slavili smo tri svečane svete mise koje su predvodili naš župnik, don Robert Tonsati, i vlč. Tomislav Škender. Svim slavljima nazočio je lijepi broj vjernika koji su nakon misa obišli zavjetni oltar, a nakon večernje svete mise uslijedilo je i euharistijsko klanjanje i blagoslov s Presvetim. Tijekom cijeloga dana naši su se župljani i pristigli hodočasnici mogli okrijepiti i pod šatorom uz pučko veselje koje su pripremili članovi Caritasa, Pastoralnoga vijeća, Udruga Planinara, Obiteljska zajednica te naši mladi.

GALERIJA