Proslavljen naš zaštitnik sveti Nikola

Svetkovinu župnog zaštitnika svetoga Nikole te dan naše Župe i Općine proslavili smo svečanim misnim slavljima na njegov dan i čašćenjem njegovih relikvija. Svetu misu zornicu u koncelebraciji s našim župnikom predslavio je vč. Matija Pavlaković, rektor Sjemeništa na Šalati, a u asistenciji je uz naše ministrante bio i don Zvone Tomaš, bogoslov, dok je pjevanje predvodio naš zbor mladih. Večernju svetu misu predslavio je vlč. Domagoj Matošević,rektor svetišta Majke Božje Bistričke, a koncelebrirali su svećenici našega dekanata vlč. Ivan Frkonja, vlč, Stjepan Barić, vlč. Marko Baršić, pater Goran Živković, vlč. Ivan Cestar, naš župnik te vlč. Josip Čulig koji je došao sa svojim župljanima i hodočasnicima iz Velikog Trgovišća. Svetoj misi nazočili su i predstavnici Općinske vlasti na čelu s gospodinom Načelnikom, predstavnici Škole i Vrtića te gospodin Ravnatelj Specijalne bolnice za djecu iz Gornje Bistre kao i članice našega KUD-a u tradicionalnoj nošnji našega kraja. Nakon misa tradicionalno vjernici su obišli oltar i s pjesmom koju je predvodio Mješoviti zbor izrekli svoje prošnje moleći zagovor dragog nam sveca.

GALERIJA