Proslava sv. Josipa

Za veliku svetkovinu sv. Josipa zaštitnika naše kapele u Dvorcu i Gornje Bistre pripremali smo se i ove godine kroz tri dana molitvom i svetim misama. Prvu večer u euharistijskom smo klanjanju molili za muževe i očeve, a pjevanje je animirao Mješoviti zbor. Druge večeri u krunici sv. Josipu molili smo za blagoslov i zdravlje u obiteljima, a svetu misu predslavio je vlč. Darko Bručić Pavuk, župnik župe bl. Ivana Merza iz Španskoga. Treću večer euharistijsko klanjanje za djecu štićenike i osoblje Specijalne bolnice animirali su bogoslovi naše Zagrebačke bogoslovije koji inače dolaze u bolnicu na svoj pastoralni praktikum. Oni su zajedno s našim ministrantima asistirali i na svetoj misi koju je predslavio vlč. Branko Risek, župnik iz Duge Rese. Na samu svetkovinu sv. Josipa gospođe iz Gornje Bistre predvodile su pobožnosti i krunicu, a naš bogoslov Zvonimir predvodio je križni put prije svečane svete mise. Svečano euharistijsko slavlje predslavio je vlč. Ivan Filipčić, župnik iz Trnja koji nam je u homiliji približio životi kreposti svetoga Josipa. Pjevanje su animirali naši Mladi. Nakon mise brojni okupljeni vjernici utekli su se Josipovom zagovoru moleći za obitelj i Domovinu. Poslije liturgijskih slavlja uslijedilo je prigodno druženje uz kolače i piće za što su se pobrinuli Mjesni odbor Gornja Bistra i vrijedne domaćice.

GALERIJA