Priprava za župni blagdan i dolazak sv. Nikole

Trodnevnu duhovnu pripravu za proslavu našega župnog blagdana sv. Nikole biskupa predvodili su odgojitelji sjemeništa na Šalati vlč. Petar Mlakar i vlč. Goran Bužak, tijekom svetih misa zornica u našoj župnoj crkvi. Molitveni program s nakanama za blagoslov obiteljima, za zdravlje bolesnih i duhovna zvanja prije misa vodili su naši Pastoralni viječnici, PMI i Mješoviti zbor naše župe. Trećega dana trodnevnice uoči svetkovine sv. Nikole sestra svetu misu s mnogobrojnom djecom, roditeljima te vjeroučiteljima i nastavnicima slavio je vlč. Marinko Golek, župni vikar iz Zaprešića. Nakon mise sestra Paula s našim je dječjim zborom pripremila prigodni glazbeno scenski program kojim su djeca dočekala svetog Nikolu. Opće oduševljenje i gotovo opipljiva radost mogla se vidjeti na licima naših mališana kad se sveti Nikola napokon pojavio u pratnji naših ministranata noseći darove. Nakon zajedničke molitve i susreta uz pomoć naših animatora svoj prisutnoj djeci uručeni su prigodni slatki pokloni.

GALERIJA