Pri Majci Božjoj Žalosnoj

U prigodi svetkovine Blažene Djevice Marije od sedam žalosti, u njoj posvećenoj župnoj crkvi u Velikom Trgovišću 15. rujna bilo je posebno svečano. Svetu misu povodom proštenja u toj župi predvodio je zagrebački pomoćni biskup u miru mons. Valentin Pozaić u koncelebraciji sa župnikom Josipom Čuligom, svećenicima zagorskog dekanata e svećenicima okolnih župa. Na samom početku slavlja sve okupljene župljane, ali i hodočasnike iz drugih krajeva kao i naše župljane iz Bistre, Gornje Stubice i Stubičkih Toplica predvođene svojim župnicima Tomislavom Kraljem, Nikolom Jurkovićem i Ivicom Šestakom pozdravio je domaći župnik Josip Čulig. Župljani su se kroz dva dana duhove pripreme zahvaljujući župniku pripremali za proslavu župne svetkovine te je tako u petak euharistijsko slavlje predvodio je vlč. Darko Banfić, a homiliju izrekao vlč. Miroslav Lesičar. Nakon mise slijedi uslijedio je koncert duhovne glazbe na kojem je uz domaće zborove te druge goste nastupio i naš zbor mladih Damask. Na taj su način naši mladi pridonijeli duhovnoj pripremi za proslavu ovoga Marijinoga blagdana moleći njezinu pomoć u našim svakidašnjim žalostima, te njezinu hrabrost pod križem u našim razapinjanjima.

GALERIJA