PRAVILA KOJA VRIJEDE U NAŠOJ ŽUPI RADI SPRJEČAVANJA ŠIRENJA BOLESTI COVID – 19

Da bi se izbjeglo širenje bolesti COVID-19 i očuvalo zdravlje stanovništva, dane su sljedeće odredbe:

1) otkazuju se sve svete mise, slavlja sakramenata, pučke pobožnosti, župna slavlja i drugi događaji te svi sastanci, kako unutar zatvorenih prostora tako i na otvorenim prostorima

2) svećenik će slaviti svetu misu bez sudjelovanja zajednice svaki dan za sve Vas i na misne nakane koje su upisane za taj dan ili koje ćete naručiti

3) dijecezanski biskupi, sve do opoziva, vjernike u Hrvatskoj oslobađaju obveze sudjelovanja na nedjeljnoj i blagdanskoj svetoj misi (neka vjernici ovu obvezu zamijene molitvom, postom, dobrim djelima, čitanjem Božje riječi, molitvenim sudjelovanjem u prijenosu euharistijskoga i drugih slavlja prenošenih putem radija, televizije i drugih elektroničkih sredstava; neka se tijekom prijenosa euharistijskog slavlja posebno združe primanjem duhovne pričesti)

4) slavlje sakramenta ispovijedi i bolesničkoga pomazanja ne može se slaviti do daljnjega, osim u smrtnoj pogibelji

5) slavlja kršćanskih sprovoda dopuštena su uz strogo pridržavanje zdravstvenih i sigurnosnih uputa mjerodavnih državnih institucija (pokojnici budu sprovedeni i pokopani u prisutnosti najbliže rodbine, a mise za pokojne bit će slavljene nakon ukidanja mjera)

6) svakog dana u 15 sati pozivamo Vas vjernike na molitvu (u tome ćemo periodu, kao župna zajednica u prvoj Crkvi – obitelji, moliti krunicu Božjem milosrđu te moliti zagovor Gospe od Zdravlja). Nemojte se oglušiti na ovaj poziv i zanemariti ga

7) na poticaje pape Franje, svaka obitelj neka se duhovno ujedini svakog dana u 21 sat u molitvi krunice, s otajstvima svjetla (molimo da Marija na poseban način čuva naše obitelji, posebno bolesne i one koji se brinu o bolesnima, koji u toj službi riskiraju život). Molimo i zagovor sv. Roka

Napomena: Za sva pitanja, vezana uz život naše župe,
nazovite župnika na mobitel ili se javite
elektroničkom poštom: zupa.bistra@zg-nadbiskupija.hr