Pješice k Majci Božjoj Bistričkoj

Zavjetno hodočašće naše župe Majci Božjoj Bistričkoj i ove smo godine započeli pješačenjem prema njezinom svetištu dan ranije tj. 02. kolovoza navečer. Hodočasnici pješaci ( njih oko 60 svih dobi) sa našim župnikom i sestrom Laurom okupili su se u Gornjoj Bistri i unatoč kiši koja se spustila i vjetrovitom vremenu nakon zajedničke molitve pošli na put. Moleći pobožnost Križnog puta kraj svih raspela od Bistre do Bistrice i ružarija Gospine krunice u ovaj smo hod prikazali sve nakane i potrebe naše župe. Marija nam je i ovaj put pokazala svoju blizinu nadvivši nad nas svoj moćni plašt i vrijeme se tijekom puta popravilo te smo obasjani sunčevim zrakama, laganim korakom, uz pjesmu i razgovor, šalu i zajedništvo u ranu zoru došli pred dragu Bistričku Majku.

GALERIJA