Naši mladi na Animatorskom ljetu

I ove su godine mladi iz naše župe sudjelovali u projektu Pastorala mladih naše nadbiskupije na Malom Lošinju. Kao animatori u dvije skupine bili su naši župni animatori Lovro Borovec i Marina Jozić, a kao sudionici u dvije skupine bili su Kristijan Djaković, Ivan Pušec, Karlo Lukanić i Dora Drviš. Tema ovogodišnjeg kampa i Animatorskog ljeta bile su kreposti sv. Josipa. Kakvi su dojmovi možete pročitati u sljedečim retcima. “Cijeli je tjedan prošao u veselju i radosti kroz različite radionice, kateheze, igre i skečeve, no svakako valja izdvojiti dva dana koja su ostala u posebnom pamćenju svima. Jedan od njih bio je četvrtak – dan šutnje, molitve i razgovora s Gospodinom. Iako su mnogi priznali da im je bilo teško šutjeti, svaki od njih je primio nešto po toj šutnji koliko god se ona teškom činila. Drugi dan koji ih je posebno oduševio svakako je bio petak i večernji izlazak u Mali Lošinj. Započeli smo svetom misom a završili plesanjem plesova u samom centru na rivi malog Lošinja. Bilo je to uistinu jedno predivno svjedočanstvo vjere mladih, ne samo lokalnim ljudima već i strancima koji su se našli ondje u datom trenutku.” Iako pomalo tužni po povratku u Zagreb, zasigurno će svi sudionici s radošću moći zaključiti da je ovaj tjedan bio uistinu poseban. Iako su se našli u izvanrednoj situaciji i izvanrednim okolnostima sada se vraćaju u svoju stvarnost…. A u toj stvarnosti svi će oni moći reći da su pozvani i da, po primjeru svetog Josipa žele činiti izvanredne stvari…” Karlo, Dora i Ivan “I ove godine odlučila sam se upustiti u pustolovinu zvanu Animatorsko ljeto na Malom Lošinju. Kao i u svakoj grupi, na početku je postojala sramežljivost i povučenost, ali vrlo brzo su ih zamijenili osmijesi, zabava i nova prijateljstva. Otvorenost za nova znanja, otkrivanje i produbljivanje vlastitih talenata, želja za još bližim i boljim odnosom s Gospodinom, upravo je ono što privlači mlade, a i mene, u Dom sv. Martina. Kao animatorici posebna mi je radost bila gledati i sudjelovati u stvaranju zajedništva među mladima, uočavati kako iz dana u dan grupa i mladi ponaosob rastu i izgrađuju se kroz molitvu, kateheze, zabavu i rad te tako, svojim primjerom i djelima, postaju spremni poticati ostale na poniznost, pravednost i odgovornost kojima nas uči sv. Josip.” Marina “Na animatorskom ljetu na Malom Lošinju sudjelovao sam kao animator, što mi je bila izuzetna čast. Druženje smo započeli u ponedjeljak 17.7.2017. Geslo našeg susreta bilo je „Odvaži se“, gdje smo bili pozvani da ustrajno i hrabro živimo svoju vjeru bez obzira na prepreke. Lik, čije su na kreposti i događaji iz života, tome vodile je lik sv. Josipa, zaštitnika Hrvatskog naroda. Kroz tjedan međusobno smo se sve bolje upoznavali i sve više zajedno surađivali. Jutarnje kateheze posvetili smo razmatranju Svetog Pisma i kako pouku prenijeti na naše svakidašnje životne prilike i neprilike. Popodnevne kateheze bile su namijenjene za aktualizaciju onog što smo obradili ranije toga dana. Svaki sudionik svojim razmišljanjima doprinio je rastu svih nas. Večer je bila rezervirana za prezentaciju kreativnog provedenog popodneva u vidu predstava, skečeva, pjesama i ostalog. Također, večer nam je bila posvećena i raznim plesovima. Uz svakodnevnu misu, molitve, šutnju pobrinuli smo se da osnažimo svoju vjeru. U ponedjeljak 24.7. nažalost smo se morali razići i poći nazad u svoje domove i župe. No ojačani snagom Duha Svetoga i svega što smo primili na Malom Lošinju truditi ćemo se biti ustrajni u radu s mladima naših župa i u osobnom napretku u vjeri.” Lovro

GALERIJA