Nadbiskupijsko hodočašće mladih na Bistricu

12. Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije na Mariju Bistricu, na kojem su uz više od 1000 mladih iz 60 župa, sudjelovali i mladi naše župe sa župnikom vlč. Tomislavom Kraljem, održano je 8. i 9. rujna. Kao i proteklih godina, predvođeni povjerenikom za mlade, vlč. Ivanom Valentićem, mladi su se uputili posebnim hodočasničkim vlakom s Glavnog Kolodvora. No Gospodin je odlučio da ovogodišnje hodočašće mladih ipak neće biti kao i prijašnjih godina, te su mladi zbog kvara lokomotive par sati čekali kako bi se kvar otklonio. Nakon par sati lokomotiva je zamijenjena te su se uputili prema Zlatar Bistrici odakle su krenuli pješice do Marije Bistrice. Dolaskom u Svetište, mladi su se okupili na Euharistijskom slavlju koje je predvodio vlč. Valentić zajedno s još 20-ak svećenika. Nakon svete mise i kratkog odmora, nešto kasnije od predviđenog, započeo je program u šatoru kojeg je predvodio Nadbiskupijski zbor mladih te animatori Pastorala mladih. Cijelo vrijeme tokom programa u šatoru, mladi su imali priliku za sakrament ispovijedi. Oko 18:30, nakon završetka programa, dočekani su hodočasnici grada Zagreba koji su rano ujutro predvođeni pomoćnim biskupima mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim krenuli na 287. zavjetno hodočašće grada Zagreba. Kao završetak prvog dana hodočašća, u 20h započela je služba svjetla na Bistričkoj kalvariji koju je predvodio naš kardinal Josip Bozanić, a nakon te pobožnosti je uslijedilo cjelonoćno klanjanje u Bazilici pred Presvetim oltarskim sakrametnom. Naši su mladi i ove godine predvodili jedan sat klanjanja pa su tako molitvom, meditacijom i pjesmom zahvalili Bogu za sve što im pruža u životima moleći njegovu trajnu prisutnost u svakidašnjim koracima.

GALERIJA