Mladi na Malom Lošinju

I ove su godine mladi naše župe sudjelovali u Animatorskom ljetu na Malom Lošinju kroz dva termina. U prvoj grupi su bili Helena Vidović i Ivan Poljski, a u trećoj Jana Drviš i Danijel Zajec, naš župnik i Filip Eršek kao animator. Svoje iskustvo s Vama je podijelio naš Danijel: Animatorsko ljeto na Malom Lošinju je iskustvo vrijedno spomena. Tih tjedan dana proveli smo u molitvi, radu i zabavi, nije bilo manjka plesa, a ni molitve. Svaki dan je bio pomno isplaniran od strane svećenika i genijalnih animatora koji su se potrudili da vrijeme provedeno na Malom Lošinju bude nezaboravno ali i produktivno, nadasve korisno i milosno. No unatoč ispunjenom rasporedu ( kojeg smo slijedili bez imalo problema), uvijek smo bili željni dodatnog druženja s novostečenim prijateljima, zbog čega bi se vrijeme za spavanje itekako skratilo. Većinu vremena proveli smo u sjenicama u kojima smo razgovarali i raspravljali o temama vezanim uz mlade kršćane i njihov odnos s Bogom, bližnjima i samima sobom, a primjer i pravi uzor nam je bio Alojzije Stepinac. Van sjenica vrijeme smo provodili uz ples, igrokaze i pjevanje, svakodnevo smo slavili sv. Misu i izvršavali zadane kućanske poslove nakon kojih bi se s veseljem ohladili u moru. Zbog svega toga, smatram da je animatorsko ljeto na Malom Lošinju pravi način za kvaliteni odmor za dušu i tijelo uz idealni omjer molitve, rada, a i zabave.

GALERIJA