Mladi na duhovnoj obnovi

Za duhovnu obnovu tridesetak mladih naše župe, od 2. do 3. studenog, župnik je ovaj put odabrao još jedno posebno mjesto, franjevački samostan Olimje u Sloveniji. Tamo nas je radosno dočekao fra Josip koji je predvodio naš odmor u Gospodinu započet ponajprije slavljenjem sv. mise. Zatim je uslijedio nagovor koji nas je potaknuo da zavirimo u dubinu svoga srca i na papir prenesemo svoje zahvale i prošnje i donesemo ih u klanjanju u Presvetom oltarskom sakramentu. Nije izostala ni prilika za milost sv. ispovijedi. Kad smo kao Božja djeca sve svoje molitve predali u najsigurnije ruke na svijetu, ruke našeg nebeskog Oca, bezbrižno smo se povukli u tišinu svojih soba i razmišljajući o zadobivenim blagoslovima, otišli na počinak. Slijedećeg dana, ozbiljnije smo se susreli sa nekim pitanjima za dodatno osobno razmatranje uz evanđelje po Marku. Što mi Gospodin govori? Što ja Gospodinu govorim? Koju promjenu u konkretnom Gospodin traži od mene? Na koji ću je način ostvariti? Svoje odgovore, a i ne odgovorena pitanja i nakane, kako tko je imao potrebu, mogli smo prikazati na sv. misi. Duhovnu obnovu zaključili smo pjevajući i moleći krunicu, šetajući se po brežuljcima od samostana do crkvice sv. Andrije. Naš duh bio je okrijepljen i ljepotom Božjeg stvaranja u tom prekrasnom krajoliku. Uživali smo hraneći jelene na obližnjem grebenu. Svakako treba spomenuti razne slastice u maloj obližnjoj tvornici čokolade, a u sklopu samostana nalazi se i biljna ljekarna, treća najstarija, do danas sačuvana ljekarna u Europi, nakon Pariza i Dubrovnika. Kako onda ne biti zahvalan i radostan zbog tog milosnog vremena?

GALERIJA