Križni put našom Župom

Na četvrtu korizmenu nedjelju naši župljani redovito se odazivaju na pobožnost Križnoga puta ulicama naše Župe pa se i ove godine okupilo preko 500 naših vjernika svih životnih dobi. Redovito nastojimo donekle izmijeniti rutu kojom se ide za Križem pa smo tako krenuli tradicionalno iz župne crkve, preko Poljanice, zatim prema Donjoj Bistri. Kod kapele sv. Vendelina napravili smo pauzu i okrijepili se zahvaljujući vrijednim domaćinima i domaćicama, a onda nastavili kroz Bukovje i Novake prema kapeli sv. Roka. Naši su se župljani izmjenjivali u nošenju križa i svijeća, čitanju postaja, moljenju krunice, a Zbor mladih i Mješoviti zbor predvodili su pjevanje. Pobožnost smo završili slavljem svete mise u kapeli sv. Roka, a vrijedna ekipa župljana i župljanki iz Novaka pobrinula se za obilnu okrjepu, kolače i piće. Zahvalni Bogu za lijepo vrijeme i milost zajedništva zahvaljujemo svima koji su se odazvali i na bilo koji način doprinijeli organizaciji ove pobožnosti u kojoj pokazujemo svoju vjeru i želju da idemo za svojim Spasiteljem.
GALERIJA