Hodočašće na Trsat i Krk

U ponedjeljak, 25. lipnja, 200-tinjak naših župljana uputilo se na tradicionalno hodočašće Majci Božjoj Trsatskoj. Po dolasku u svetište naši su vjernici predvođeni župnikom i časnim sestrama uz pjesmu obišli zavjetni oltar i pozdravili Gospu. Nakon toga uslijedilo je vrijeme za sakrament pomirenja i zajedničku pobožnost Križnog puta. Svečanu svetu misu kojoj su nazočili brojni hodočasnici iz brojnih drugih župa predvodio je naš župnik, a u slavlju su sudjelovali i naši ministranti i čitači. Nakon mise u oproštajnoj procesiji svi su hodočasnici zahvalili Majci Božjoj za posredovanje kod našeg Gospodina i uputili joj svoje nakane. Nakon programa u svetištu uslijedio je polazak prema otoku Krku, najprije u Punat gdje su naši vjernici iskoristili vrijeme za druženje, a oni najhrabriji i za kupanje. Vjernici koji su htjeli, zaputili su se sa župnikom i časnim sestrama na otočić Košljun u posjet franjevačkom samostanu i muzeju. Nakon povratka s otočića, svi vjernici zaputili su se u sam centar grada Krka gdje su posjetili Krčku katedralu o čijoj je povijesti progovorio i s njome nas upoznao tamošnji generalni vikar. Nakon kratke pauze u veselom raspoloženju uz pjesmu vratili smo se u našu Bistru.

GALERIJA