Hodočašće Kraljici mira

U petak i subotu uoči treće korizmen nedjelje naša je župa hodočastila u svetište Kraljice Mira u Međugorje. Devedeset hodočasnika u ranim je jutarnjim satima stiglo pod brdo Križevac gdje su se u molitvi Križnoga puta uputili za Isusom do vrha brda prikazujući svoje molitve za potrebe cijele župe. Nakon pobožnosti uslijedio je odmor i pauza za kavu, a zatim su se u tišini moleći krunicu popeli na brdo Ukazanja te se tu zadržali u osobnom razmatranju, molitvi i meditaciji oko lika Nebeske majke. Poslije podne u svetištu su se najprije poklonili Gospodinu u župnoj crkvi, te su vrijem do večernje svete mise iskoristili za osobnu molitvu pred Marijinim kipom, euharistijsko klanjanje, krunicu i sakrament svete ispovijedi. Svi su hodočasnici sudjelovali zajedničkom misnom slavlju u potpuno ispunjenoj crkvi, a zatim se uputili na večeru i odmor. Drugi dan hodočašća nakon doručka uputili su se na Široki Brijeg gdje ih je dočekao domaći franjevac i proveo kroz velebnu crkvu, samostan, riznicu, galeriju te mjesto stradanja braće franjevaca koji su nevino ubijeni od strane režima u Drugom svjetskom ratu. Nakon molitve pred zavjetnim kipom Velike Gospe uz molitvu krunice pošli su prema Humcu, velikom svetištu sv. Antuna gdje su nas dočekali braća franjevci. U staroj crkvi slavili smo svetu misu, a onda razgledali svetište. Poslije ručka uputili smo se ponovno u svetište Kraljice mira te smo u osobnoj molitvi zahvalili Bogu i nebeskoj majci za sve primljene milosti moleći i dalje njezin zagovor i Božji blagoslov.
GALERIJA