Duhovna obnova za Pastoralne suradnike i odrasle župljane

Korizmena duhovna obnova za Pastoralne suradnike i odrasle župljane započela je zazivom Duha Svetoga i slavljem svete mise za koju su se vjernici pripremali molitvom Križnog puta. Voditeljica duhovne obnove sestra Stjepanka Stanić, milosrdnica održala je nakon mise uvodno predavanje potaknuvši sve prisutne na promišljanje o temi ;” Kakve su žrtve Bogu mile i koje su potrebne da bismo istinski živjeli korizmu?” Duhovna obnova nastavljena je sljedeći dan mini hodočašćem u Svetište Majke Božje Bistričke gdje su Volonteri Caritasa, Prijatelji Malog Isusa, Pastoralni i ekonomski vječnici, članovi Mješovitog zbora i drugi župljani prvo pred Nebeskom majkom iznijeli svoje molitve i nakane, a zatim se uputili u župnu dvoranu gdje ih je dočekao rektor svetišta vlč. Domagoj Matošević i uputio riječ dobrodošlice. Sestra Stjepanka kroz drugo predavanje dotaknula se trenutaka Isusove muke i pred okupljene stavila likove Jude i Petra kako bismo i sami vidjeli gdje smo u odnosu na njih i gdje smo u odnosu prema Gospodinu. Bila je to prilika i za poticaj kako ispitati savjest, što su onda sudionici i učinili kroz vlastito promišljanje u tišini Bistričkog Karmela te su se uputili na svetu ispovijedi slavlje svete mise u baziliku. Svetu msiu predslavio je vlč. Domagoj u koncelebraciji s župnikom vlč. Tomislavom. Nakon zajedničkog objeda svi zajedno pošli su za Križem te u molitvi Križnog puta predali Gospodinu svoje muke i životne križeve moleći pomoć u životu i radu te u nastojanju da ova korizma doisita bude plodonosna te da se kako reče s. Stjepanka na uskrsno jutro probudimo suskrsli s Kristom.
GALERIJA