Četvrta korizmena nedjelja

Naša župa bila je 31. ožujka domaćin hodočašća sjemeništaraca Međubiskupijskoga sjemeništa I. i II. razreda koji su, u zajedništvu s rektorom Sjemeništa preč. Matijom Pavlakovićem, animirali misno slavlje četvrte korizmene nedjelje te u popodnevnim satima sudjelovali na pobožnosti križnoga puta podno župne crkve. Misno slavlje s početkom u 11.00 sati predvodio je preč. Matija Pavlaković, rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu uz asistenciju naših salezijanaca Zvonimira Tomasa i Nikole Lučića koji svake nedjelje kod nas vrše pastoralni praktikum. Naime, i sjemenišni odgojitelji već šestu godinu za redom svake se nedjelje izmjenjuju u predvođenju jutarnje svete mise u Bistri pomažući tako našem župniku u Pastoralu. Sjemeništarci su na misi ministrirali uz naše ministrante, a ovo slavlje uzveličali su i članovi sjemenišnog tamburaškog orkestra koji su skladno svirali i pjevali te time dodali svečani ton same liturgije. Nakon popričesne molitve preč. Rektor pozdravio je sve prisutne i, obrativši se posebno mladima, predstavio je Sjemenište i život u njemu; pozvao je okupljene ministrante i mlade na odaziv u duhovno zvanje i molitvu za one koji u srcu osluškuju Gospodinov poziv: „Dođi i slijedi me!“ Posebno je zahvalio vlč. Župniku na svemu što čini za promociju duhovnih zvanja u povjerenoj mu zajednici te zaželio nastavak međusobne dobre suradnje. Uslijedila su svjedočanstva dvojice sjemeništaraca koji su, svaki iz svoje perspektive i životnoga puta, posvjedočili koliko je Isus i danas živ te poziva u službu one koji mu žele predati svoj život. David Dragičević, sjemeništarac II. razreda iz Đakovačko-osječke nadbiskupije i Leon Levačić, sjemeništarac I. razreda iz Varaždinske biskupije predstavili su dio života u sjemeništu te svjedočanstvo završili riječima: „Dođite u sjemenište i osjetite dio zajedništva koji i nas hrabri da idemo dalje za Kristom i jednoga dana postanemo Njegovi svećenici. Molite za nas da ustrajemo na tom putu!“ Popraćeni velikim pljeskom svih vjernika, sjemeništarci su se, nakon zajedničke spomen fotografije u crkvi, uputili na ručak koji su za njih pripravili župljani te u dobroj atmosferi i druženju dočekali pobožnost križnoga puta podno župne crkve u popodnevnim satima. Ovu korizmenu pobožnost po vanjskoj Kalvariji s početkom u 15.00 sati predvodio je preč. Rektor uz sudjelovanje 14 sjemeništaraca te domaćeg župnika. Velik broj vjernika sudjelovao je u ovoj pobožnosti. Nakon XIV. postaje, a prije završne molitve i blagoslova, preč. Pavlaković održao je i prigodni nagovor u kojem je, između ostalog, naglasio sljedeće: „Što znači sudjelovati u pobožnosti križnoga puta? Znači ići za Kristovim križem, znači slijediti Isusa razmatrajući njegov križni put. Pobožnost križnoga puta može se razumjeti kao put prema dubljem duhovnom zajedništvu s Isusom Kristom. Molitva križnog puta škola je vjere u kojoj se uči mudrost križa!“, zaključio je rektor Sjemeništa.

GALERIJA